Flądra po bretońsku

Do wysmarowanej masłem brytfanny włożyć rybę, posypać mąką, drobno poszatkowaną cebulą, zalać 2 łyżkami bulionu. Wstawić do piekarnika na 15 minut. Rybę wyjąć, sos przetasować przez sito, do­dać pół szklanki śmietany, soli i pieprzu do smaku, zagotować. Flądrę ułożyć na ogniotrwałym półmisku, zalać sosem, wstawić na 5 minut do piekarnika, posypać siekanym zielonym koprem.

Flądra po duńsku

Flądrę przekroić na pół, panierować w mące, jajku i tartej bułce; smażyć na oliwie na złoty kolor. Przygotować sos: zasmażkę rozpro­wadzić bulionem, dodać 1 dużą poszatkowaną cebulę, zagotować. Ułożyć flądrę dachówkowato na półmisku ogniotrwałym, zalać so­sem, posypać cukrem i pieprzem. Wstawić na 10 minut do piekarnika.

Flądra po francusku

Do wysmarowanej masłem brytfanny włożyć pokrojoną w plasterki cebulę, na niej ułożyć rybę. Rybę zasypać obficie tartą bułką, zalać połową szklanki wytrawnego białego wina, wstawić do piekarnika na 30 minut, piec polewając sosem. Posypać zieloną siekaną pietruszką.

Flądra po hambursku

Do środka flądry włożyć zwinięte lub złożone na pół plastry beko­nu. Ryby panierować w mące i smażyć na złoty kolor na oliwie. Uło­żyć w rondlu, zalać śmietaną. Wstawić do piekarnika na 15 minut. Wyjąć, skropić obficie cytryną, wstawić powtórnie, nie przykrywając, do piekarnika i zapiec.

Flądra po indonezyjsku

Przygotować sos: 6 łyżek masła stopić w rondlu, dodać 2 łyżki soku z cytryny, 1 łyżkę wody, 1 łyżkę maggi, szczyptę curry. Rybę natrzeć czosnkiem, pieprzem i solą, odstawić na 2 godziny. Włożyć do bryt­fanny, zalać sosem, piec 30 minut.

Flądra po nicejsku

2 łyżki masła wyrobić dokładnie z łyżeczką soku z cytryny oraz łyż­ką posiekanej drobno natki pietruszki, zamrozić w zamrażalniku, po­kroić w słupki. Flądrę skropić sokiem z cytryny i odstawić w chłodne miejsce na 4?5 godzin. Zmieszać mąkę z solą i pieprzem, maczać w niej flądrę i smażyć na oliwie do jasnobrązowego koloru. Przygo­tować na każdą porcję ryby 10?15 małych sześciennych grzanek z bułki. Wyłożyć flądrę na podgrzany talerz, obłożyć grzankami, po­łożyć kilka słupków masła z pietruszką.