catering na imprezy okolicznościowe warszawa

Budyń z uklei

Ryby dwukrotnie przepuścić przez maszynkę razem z bułką namo­czoną w mleku. Wymieszać z łyżką masła, solą, pieprzem, gałką muszkatołową, posiekaną pietruszką. Włożyć do formy budyniowej, uprzednio wysmarowanej masłem i obsypanej tartą bułką. Ugotować na parze. Do budyniu można dodać 2?4 średniej wielkości, drobno posiekane i uduszone pieczarki.

Kotlety z uklei

Ukleje dwukrotnie przekręcić przez maszynkę, dodać soli, pieprzu do smaku, przetartą cebulę i 2?3 jajka. Formować kotleciki i smażyć na oleju.

Miełocz z uklei

Rozpuścić w rondlu kostkę masła. Rybki nanizać na patyczki, prze­bijając oczodoły. Szklankę mąki wymieszać z łyżką soli, łyżeczką pie­przu i łyżeczką papryki. Panierować rybki. Patyczki zawiesić w chłod­nym, przewiewnym miejscu na godzinę. Wkładać ryby do gorącego tłuszczu, smażyć do zrumienienia.

Ukleje a la moskaliki

Ryby wypatroszyć, posolić, odstawić na 24 godziny w chłodne miejsce. Cebule ugotować w osolonej wodzie, pokroić na grube pla­stry. Układać w słoikach: cebulę, ryby, cebulę itd. Przygotować mary­natę, ostudzić. Zalać rybę w słoikach. Nie pasteryzować. Słoje wsta­wić do lodówki. Okres dojrzewania mięsa trwa około 2 tygodni.

Ukleje na chrupko

Ryby posolić, posypać pieprzem, zostawić na 2 godziny w chłod­nym miejscu. Skropić sokiem z cytryny, opanierować w mące, od­stawić na 4 godziny w chłodne miejsce. Zanurzać na 1?2 minut we wrzącej oliwie. Rybki powinny uzyskać jasnobrązowy kolor.

Ukleje w cieście

Przygotować ciasto naleśnikowe. Ryby posolić, maczać w cieście. Smażyć w rozgrzanym oleju na złoty kolor. Ułożyć na półmisku og­niotrwałym, wstawić na 10 minut do piekarnika.

Ukleje w galarecie

Oczyszczone i wymyte tuszki wkładać do wrzącego wywaru z ja­rzyn. Gotować 20?25 minut na wolnym ogniu/wyłożyć na półmisek, zalać wywarem wzbogaconym łyżką sproszkowanej, rozpuszczonej w przegotowanej, zimnej wodzie żelatyny. Przybrać jarzynami, ostudzić.