Minogi po polsku

Oczyścić minogi, pokroić na 2?3 części, panierować w mące, jaju i bułce tartej, smażyć na złoty kolor. Ułożyć w rondlu, posypać 2?3 łyżkami siekanego zielonego kopru, zalać śmietaną (około pół szklanki), wstawić do piekarnika na 15 minut.Minogi po rosyjsku

Oczyścić minogi, pokroić na kawałki długości 3?4 cm. Ułożyć w kamiennym garnku, przekładając cebulą ? najlepiej marynowaną w plasterkach. Potrzymać w chłodnym miejscu 2?3 godziny. Ułożyć w salaterce, dodać 2?3 łyżki świeżo utartego chrzanu, posypać solą i pieprzem, polać sosem vinaigrette. Podawać z zimną wódką.

Minogi po włosku

Oczyścić minogi, pokroić w kawałki długości 2?3 cm. Rozgrzać w rondlu oliwę, wrzucić minogi, wysmażyć na jasnobrązowy kolor. Ząbek czosnku utrzeć z łyżeczką soli, dodać łyżkę oliwy, 4?5 łyżek przecieru pomidorowego, włożyć kawałki minogów, wstawić na 15 minut do piekarnika. Wyjąć. Jeżeli sos jest za rzadki dodać łyżkę sproszkowanej, rozpuszczonej w zimnej, przegotowanej wodzie żela­tyny. Umieścić na 1 godzinę w lodówce.

Minogi wędzone

Minogi uwędzić na zimno, przekroić na połówki, wyjąć kręgosłupy, 2 cebule pokroić w plastry, zeszklić na oliwie. Układać w słoikach połówki minogów, przekładać cebulą, zalać oliwą. Dodać kilka ziaren soli gruboziarnistej, 4?5 ziaren pieprzu, liść laurowy, ziele angiel­skie. Włożyć do lodówki na 4?5 dni.