Kopytka z wzdręg

Ryby ugotować w wywarze z jarzyn, posiekać nożem. Dodać 2 po­siekane, ugotowane na twardo jaja, pół namoczonej w mleku bułki, szklankę ziemniaków puree, poszatkowaną, usmażoną na tłuszczu cebulę, 1 jajo. Wymieszać, jeżeli ?ciasto” jest za rzadkie można dodać 1?2 łyżki mąki. Formować kopytka, gotować w osolonej wodzie. Po­dawać ze słoniną i skwarkami.

Krokiety z wzdręg

Upiec 3?5 kawałków ryby. Rozetrzeć łyżkę mąki z łyżką masła, dodać 2 żółtka, pół łyżki wody, przepuszczoną przez maszynkę rybę. Dodać soli, pieprzu, wstawić do lodówki na pół godziny. Formować krokiety, panierować w mące, smażyć na oleju.

Paluszki z wzdręg

Ryby posolić, usmażyć na silnym ogniu, najlepiej na oleju. Sporzą- dzić*sos: do połowy szklanki mleka dodać łyżeczkę mąki i % szklanki ostrego, żółtego sera drobno utartego na tarce, wymieszać, zagoto­wać. Wyłożyć rybę na półmisek ogniotrwały, zalać sosem, zapiekać w piekarniku przez 10 minut.

Pielmieni z wzdręg

Przygotować ciasto jak na pierogi. Wykroić kwadraciki o boku 4?5 cm. Przygotować farsz: ryby przekręcić dwukrotnie z 2 cebulami przez maszynkę. Dodać soli, pieprzu do smaku oraz łyżkę masła. Wy­robić masę. Porcje farszu układać na kwadracikach z ciasta i formo­wać małe pierożki. Gotować w osolonej wodzie, aż wypłyną na wierzch. Podawać polane masłem.

Pulpety z wzdręg

Przepuścić przez maszynkę ryby, cebulę usmażoną na złoty kolor na łyżce masła, bułkę namoczoną w mleku. Wyrobić na stolnicy z 2 łyżkami mąki, uformować wałek grubości palca, pokroić go na kawałki długości 1 cm. Rzucić na osoloną wodę, gotować 15?25 minut.